فروش ماهی- فروش آنلاین ماهی
فروشگاه آنلاین ماهی - فروشگاه آنلاین ماهی و میگو
فروش میگو - فروش آنلاین میگو

فروش آنلاین ماهی در تهران فروش آنلاین ماهیو فروش آنلاین ماهی تازهو فروش میگو تازهمی توانید تنوع زیادی از ماهی ، میگو و سایر محصولات تازه دریایی را پیش رو داشته و انتخاب نمایید

فروش آنلاین ماهی تازه در تهران ماهی آنلاین و خرید ماهی تازه و فروش ماهی و خرید میگو تازه در تمام فصول سال و بصورت شبانه روزی . آنلاین ماهی با برخورداری از کادری قوی و با تجربه چندین ساله در امور شیلات و باارائه خدمات فروش آنلاین ماهی، فروش میگو تازه، فروش ماهی و فروش ماهی تازه می پردازد.

در پایین برخی از خدمات آنلاین ماهی پرداخته شده است.

فروش ماهی

فروش ماهی در تهران از جمله خدمات آنلاین ماهی در به صورت فروشگاه اینترنتی ماهی است. برای فروش ماهی در تهران ، شما ابتدا ماهی تازه مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت انتخاب نمایید سپس جهت خرید آنلانی ماهی و میگو کافی است با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه آنلاین ماهی

فروشگاه آنلاین ماهی در کشور یکی از مهمترین خدمات آنلاین ماهی است. برای فروشگاه آنلاین ماهی کافی است شما ابتدا محصول مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت انتخاب نمایید سپس جهت خرید آنلاین ماهی و میگو کافی است با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

فروش آنلاین میگو

فروش آنلاین میگو از مهمترین خدمات ما به حسابمیاید. برای فروش آنلاین میگو کافی است شما ابتدا میگومورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت، قسمت آنلاین میگو انتخاب نمایید سپس جهت خرید میگوی تازه خود کافی است با شماره های موجود در سایت و یا از پرداخت آنلاین خرید کنید

فروش میگو

یکی دیگر از خدمات ما در گروه آنلاین ماهی فروش میگو است. خانه داران ، رستوران دار ها و خریداران عزیز جهت فروش میگو کافی است از طریق سایت ما و قسمت فروش میگوی تازه، میگوی مورد نظر خود را ابتدا انتخاب نمایند و سپس با شماره های موجود در سایت و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را جهت خرید برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.یا از طریق درگاه بانکی خرید آنلاین داشته باشید.

طرز تهیه خوراک صدف بخارپز و کاری قرمز و زنجبیل

طرز تهیه خوراک صدف بخارپز و کاری قرمز و زنجبیل

مواد لازم:

گشنیز خرد شده  1/4 فنجان

شیر نارگیل 1 فنجان

سس ماهی 2 قاشق چایخوری

عصاره مرغ 1 فنجان

کاری قرمز 3 قاشق چایخوری

زنجبیل تازه، رنده شده یا ریز شده 1 قاشق سوپخوری

سیر ریز خرد شده 3 حبه

صدف 950 گرم

کره 2 قاشق سوپخوری

نمک به میزان دلخواه

لیمو ترش  برش خورده  1 عدد

 


 -1  برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید، صدف ها را 20 دقیقه قبل از پختن در آب سرد خیس کنید.
-2
صدف ها را بشوئید و پاک کنید. صدف های شکسته و باز را دور بریزید. صدف ها را کنار بگذارید.
-3
در یک قابلمه کره را روی شعله ی متوسط آب کنید. سیر و دارچین را اضافه کنید و 2 دقیقه تفت دهید تا عطر آن بلند شود. کاری را بریزید و هم بزنید و 2 دقیقه دیگر تفت دهید. بعد از آن سس ماهی، عصاره مرغ و شیر نارگیل را اضافه کنید. بگذارید جوش بیاید. شعله را کم کنید. صدف ها را اضافه کنید و در ظرف را بگذارید. به مدت 5 تا 7 دقیقه صدف ها را بخار دهید تا همگی باز شوند. اگر بعد از 7 دقیقه بعضی از آنها هنوز باز نشده اند، آنها را دور بریزید. از روی شعله بردارید. گشنیز و آب لیمو را اضافه کنید و طبق ذائقه نمک بزنید و هم بزنید.
خوراک را با برش های لیمو و برنج بخار پز یا نان برشته سرو کنید.

نکته:


1 یا 2 برگ ریحان خرد شده چاشنی بسیار مناسبی برای این غذاست.